SCRISOARE DESCHISA CATRE “EL”.

Da, dragii mei privitori ai gandurilor mele. M-am hotarit. Voi scrie o scrisoare, asa cum o gandesc acum. Nu imi este greu si ve-ti vedea de ce…

Dragul meu, drag…

raza de dragoste 300x204 SCRISOARE DESCHISA CATRE EL.

Gata, a sosit momentul, cand multimea sentimentelor adunate in causul inimii, acolo unde se aduna si fericirea si bucuria, dau navala sa erupa.

Te simt, acolo unde nici nu banuiesti tu. De la florile pe care le vad zilnic la fereastra mea, ca intr-un poem pastel, pana la muzica difuza din masina. Te simt noaptea, ca un zburator, care vine tainic si ma priveste cum dorm, zabovind pe marginea fotoliului, alintand cu privirea, femeia ce doarme.

Te simt ziua, cand merg pe strada si iti vad ochii, cu privirea vesela si jucausa, cand parca ai vrea sa ma prinzi de mana si sa ma duci in parc, sau la o cafia (asa zic eu), sau la o prajitura, sau sa zburam aiurea prin lume.

Te simt, cand citesc, cand subtil te strecori printre file si imi porti mintea concentrata spre visare.

Te simt, cand mananc, cum ai vrea sa-mi saruti mana dreapta, pentru bunatatea mancarurilor pe care ai vrea sa le gusti.

Esti permanent cu mine, acolo unde ma poarta pasii si drumurile. Nu te numesc “ingerul meu protector” pentru ca acestia au aripi, iar tu esti pamantean… dar invizibil….deocamdata.

Iti simt mainile, dezmierdandu-ma, sau mangaindu-ma acolo unde doare, sau atingand acolo unde inima bate mai tare.

Te simt tandru, copilaros, aerian si dulce, pretentios si orgolios, mandru si visator. Te simt printre lucrurile mele, admirand, sau simplu , privind.

Da, tu esti “EL”, cel pe care il astept, pe care poate vreodata il voi intilni.

Esti aici si acolo  si oriunde sunt si eu.

Privirea ta ma fascineaza, chiar daca e obosita cateodata, de scurgerea timpului. Imi face placere sa ma stiu privita cu ochii mintii.

Sa sti ca voi fi pregatita sa te stiu, sa te vad, sa te iau de mana si sa iti spun simplu si omeneste…… eu sunt “EA”!…..

Te astept dragul meu, asa cum florile asteapta ploaia, asa cum cerul asteapta luna si soarele, asa cum orice femeie il asteapta pe …EL…

Mereu….. oriunde ……. oricand….

Vedeti dragii mei, cat de usor poti spune lucruri adevarate, simple, omenesti?? Sper sa aveti fiecare curajul sa faceti asta ….!!

http://gandurileschimbaviata.info/

Acest articol a fost publicat în SUFLET-INIMA. Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns