Tăriceanu se vrea președinte cu un partid de sub 10% din voturi.

Dacă nu dădea PE NIMIC resursele din Platforma Continentală și nu dădea pe nimic companiile României prin Fondul Proprietatea…ne mai gândeam

Președintele ALDE, Călin Popescu Tăriceanu, susține că va exista o discuție cu PSD pentru un candidat comun la alegerile prezidențiale în al doilea trimestru al anului 2019.

”Aceasta este realitatea. Din păcate, din anul 2000 încoace, candidații PSD au pierdut la limită alegerile prezidențiale. Și Adrian Năstase, și Mircea Geoană, și Victor Ponta au pierdut la diferențe foarte mici. Rămâne de văzut dacă nu cumva sunt șanse mai mari la prezidențiale dacă, pe lângă scorul pe care PSD îl aduce în mod natural, vine și ceva în plus. Vom analiza și vom vedea.

Probabil că la scorul pe care îl aduce PSD-ul natural mai trebuie ceva în plus. Din acest motiv e de analizat poate o candidatură comună din partea PSD-ALDE. Undeva la începutul trimestrului doi al acestui an vom discuta subiectul candidaturii și împreună vom decide asupra acestei chestiuni.”, a declarat Călin Popescu Tăriceanu, la România TV.

N.Red. Ați înțeles „aluzia”?

Tăriceanu se vrea președinte cu un partid de sub 10% din voturi. Dacă nu dădea pe nimic resursele din Platforma Continentală și nu dădea pe nimic companiile României prin Fondul Proprietatea…ne mai gândeam

 

(FLUIERUL)

Acest articol a fost publicat în POLITICA ( USR, PLUS,PDL,PNL). Salvează legătura permanentă.

Un răspuns la Tăriceanu se vrea președinte cu un partid de sub 10% din voturi.

  1. Ene's avatar Ene spune:

    Călin zpopescu Tariceanu a pierdut și in 1992 când a candidat la Primăria capitalei așa ca mai bine ar sta in banca sa! Nu are nicio șansa la prezidențiale dar omu’ încearcă !
    Avem nevoie de un politician tânăr, capabil fără vreo legătura cu sistemul care ne-a mâncat ficații pentru ca romanii sa simtă o îmbunătățire a vieții lor!

Lasă un răspuns