Diferenţele între indemnizaţiile de şomaj şi ajutorul social acordate în Belgia şi România, ambele membre ale aceleiaşi Uniuni Europene!!!

unemployed-man-with-sign

In Belgia

Indemnizaţia de şomaj este de 1.600 euro pentru persoana întreţinătoare de familie (soţ/soţie + copii).

Singura condiţie impusă solicitantului este vechimea în muncă de minimum 27 luni.

Perioada de acordare a şomajului este NEDETERMINATĂ! Şomerul are obligaţia de a face dovada căutării unui loc de muncă. Nu i se impune să accepte orice loc de muncă vacant!

Ajutorul social este în cuantum de 600 euro şi se acordă persoanelor care nu au avut anterior un loc de muncă sau nu au dobândit o vechime în muncă de cel puţin 27 luni.

Actele solicitate la întocmirea dosarelor de şomaj şi asistenţă socială sunt declaraţiile pe propria răspundere ale aplicantului. Acestea sunt depuse la agenţia de şomaj care le transmite unei instituţii de control a datelor şi dacă totul este în regulă, sunt transmise la o altă instituţie care întocmeşte actele de punere în plată a şomerilor şi asistaţilor social.

De asemenea, beneficiarului care urmează cursuri de calificare ori îşi continuă studiile NU i se întrerupe indemnizaţia ci este chiar stimulat să se perfecţioneze!!!

În România

Indemnizaţia de şomaj se acordă persoanelor care au dobândit o vechime în muncă de minimum 24 luni, pe perioade stabilite diferentiat, in functie de stagiul de cotizare, după cum urmează:
a) 6 luni, pentru persoanele cu un stagiu de cotizare de cel puţin un an;
b) 9 luni, pentru persoanele cu un stagiu de cotizare de cel puţin 5 ani;
c )12 luni, pentru persoanele cu un stagiu de cotizare mai mare de 10 ani.

Cuantumul îndemnizaţiei de şomaj este o sumă acordată lunar şi în mod diferenţiat, în funcţie de stagiul de cotizare, după cum urmează:
a) 75% din valoarea indicatorului social de referinţă în vigoare la data stabilirii acestuia, pentru persoanele cu un stagiu de cotizare de cel puţin un an;
b) la suma prevazută la lit. a se adaugă o cotă procentuală diferenţiată de stagiul de cotizare din media salariului de bază lunar brut al aplicantului.

Cotele procentuale diferentiate in functie de stagiul de cotizare sunt:
a) 3% pentru persoanele cu un stagiu de cotizare de cel putin 3 ani;
b) 5% pentru persoanele cu un stagiu de cotizare de cel putin 5 ani;
c) 7% pentru persoanele cu un stagiu de cotizare de cel putin 10 ani;
d)10% pentru persoanele cu un stagiu de cotizare de cel putin 20 de ani.

Indicatorul Social de Referinţă (ISR) este de 500 lei începând din 01 ianuarie 2015.

Participarea la cursuri de perfecţionare sau continuarea studiilor întrerupe şomajul şi ajutorul social!

Concluzie

Deşi România este membră a Uniunii Europene la fel ca şi Belgia, modul în care cele două ţări înţeleg să subvenţioneze populaţia neangajată este complet diferit.

Dacă în Belgia, indemnizaţia de şomaj în cuantum de 1600 euro acordat unicului întreţinător de familie asigură traiul decent (reglementat inclusiv în Constituţia noastră), în România, aceeaşi indemnizaţie nu este suficientă nici măcar pentru plata facturilor!

Cuantumul indemnizaţiei de ajutor social belgian (600 euro) satisface în mare parte condiţiile de supravieţuire la un anume nivel fără a atinge pragul dramatic al sărăciei comparativ cu România unde aceeaşi îndemnizaţie este 500 lei condamnă beneficiarul la sărăcie cruntă, chiar moarte prin inaniţie.

Importantă este şi perioada acordării acestor indemnizaţii: dacă în Belgia perioada este nedeterminată – CEEA CE ESTE ABSOLUT LOGIC ŞI UMAN – în România, s-au instituit limite extrem de scurte – între 6 şi 12 luni – în condiţiile în care statul, prin organismele sale, nu este interesat nici de stimularea pieţii muncii, nici de soluţii pragmatice pentru şomeri. Guvernanţii noştri se laudă cu statistici mincinoase privitoare la rata şomajului: 6,4% în septembrie 2014 în timp ce realitatea izbeşte cifra de toţi pereţii. Procentul real al şomerilor este de aproximativ 54%!!!! Şomerul NU este definit doar ca persoană lipsită de loc de muncă pe o perioadă strict determinată (6-12 luni) în care primeşte şomaj (aşa cum fals interpretează politicienii noştri) ci persoana APTĂ DE MUNCĂ, NEPENSIONABILĂ ŞI NEANGAJATĂ! Românul neangajat NU este o cifră dintr-o statistică CI O REALITATE DRAMATICĂ, UN DESTIN FRÂNT IREMEDIABIL!

Faptul că cetăţeanului belgian solicitant de şomaj sau ajutor social i se pretinde doar completarea unor declaraţii pe proprie răspundere prin care să confirme situaţia concretă denotă în primul rând încrederea statului acordată cetăţeanului său, până la proba contrarie. În România, funcţionarii din agenţiile de şomaj solicită nenumărate înscrisuri şi dovezi, unele foarte greu de prezentat ori sunt necesare nenumărate drumuri la diverse institutuţii, fie din aceeaşi localitate, fie din ţară, confirmă fără tăgadă că suntem percepuţi din start ca potenţiali infractori!!!

Existenţa celor 3 instituţii implicate în procedurile belgiene relevă nu o formă a birocraţiei aşa cum ar putea fi interpretat la prima vedere, ci un sistem eficient preocupat în eliminarea oricărei pârghii generatoare de corupţie! Mai greu poţi corupe 3 instituţii, nu? La noi, un singur funcţionar se ocupă de tot iar solicitantul este plimbat pe drumuri.

Un funcţionar al agenţiei de şomaj beligiene înscrie în medie 200 dosare pe an în timp ce unii funcţionari români ajung şi la peste 60.000 dosare în aceeaşi perioadă, efectuând întreaga procedură de la înscrierea dosarului până la punerea în plată a solicitantului! Cu toate acestea… şomerii noştri – statistic vorbind – abia depăşesc 6%!!!

Astfel, România, ţară membră UE dar fără vreo legătură cu ţările occidentale membre ale aceleiaşi instituţii măreţe, se ghidează după legi criminale fără ca cineva din vârful Parlamentului European să simtă vreo revoltă! Suntem buni de ţinuţi în sărăcie, suntem buni să antamăm împrumuturi de la FMI, suntem buni să ne vindem ţara cu totul şi suntem perfecţi în postura de sclavi, indiferent unde am emigra (românul emigrant Nu va obţine niciodată pe acelaşi post un salariu similar cu cetăţeanul european occidental!!!)! Asta înseamna Uniunea Europeană pentru România: DISCRIMINARE PE TOATE PLANURILE!

Intrarea noastră în Uniunea Europenă a avut alte scopuri: deschiderea unei pieţe de consum pe teritoriul României şi interesul major pentru masa de sclavi ce va ocupa deodată posturile vacante pentru muncile de jos din ţările lor! În timp ce noi ne zbatem între viaţă şi moarte, dumnealor prosperă pe spinările, nenorocirile şi depresiile noastre, ne jignesc în fel şi chip în media internaţională refuzând să vadă un crunt adevăr: datorită amăriţilor de români lor le-a crescut PIB-ul, li s-au construit blocuri, palate, instituţii, li s-au curăţat gunoaiele şi li s-au spălat trotuarele, li s-a făcut curat în case, li s-au îngrijit bătrânii, părinţii bolnavi şi copiii! Cât vom mai rămâne în genunchi?

https://romaniafarajustitie.wordpress.com

Acest articol a fost publicat în ROMANIA-EUROPA. Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns