Nostradamus prezice ca Rusia va distruge Romania in Al Treilea Razboi Mondial

happy si tot el spunea ca Nostradamus a scris catrenele in asa fel incit niciodata nu poti fi sigur…de cele mai multe ori nici nu iti dai seama. Doar dupa ce evenimentul s-a produs, se vede atit de clar. Practic iti sare in ochi. Stiti partea aia cu ” dupa razboi, multi viteji se arata”?  Nostradamus intradevar a fost mai mult decit un om, problema e ca nimeni nu a reusit sa decodifice cu adevarat…toate sunt numai supozitii si interpretari.

Nostradamus prezice ca Rusia va distruge Romania in Al Treilea Razboi Mondial

Celebrele profeţii ale lui Nostradamus despre România au fost decriptate de Vlaicu Ionescu (foto), cel mai bun, din ce spun specialistii, interpret al lui Michele de Nostredame. Într-unul dintre catrenele cunoscutului profet se face referire atât la ţara noastră cât şi la cel de al treilea război mondial.„Amas s’approche venant d’Esclavonie
L’Olestant vieux câte ruinera
Fort desolee vera să Romainie
Puis la grand flamme estaindre ne scaura”, a scris Nostradamus.

În traducere, aceasta ar suna cam aşa:
„Din Rusia se apropie în masă..
Distrugătorul va ruina acel oraş,
Violenta distrugere „Românie” va suferi,
Astfel,flăcările Marelui Război ne mai putând fi oprite”.

Lucrarea lui Vlaicu Ionescu un cunoscut decriptolog a lui Nostradamus, stabilit la New York, unde a si murit dupa zeci de ani de studii nostradamiene, nu a făcut lumină în cazul folosirii numelui ţării noastre „Romainie” în Centurii.

„Aceste rânduri fac se pare referire la ţara noastră şi se pot găsi în Centuria V, catrenul 26. Întrebarea care se pune este dacă Nostradamus se referă la ţara noastră inversând doar literele dintr-o greşeală, lucru care este des utilizat de Nostradamus. Acest catren vrea să ne atragă atenţia că următorul război mondial îl va începe Rusia ce va invada ţările vecine de le vest care au aderat la NATO. Simplă greşeală de ortografie sau nu România este ţinta unui atac violent din partea vecinilor care de la est care au subjugat-o aproape 50 de ani. Interesant este că acest război va începe numai după ce România o să fie la pământ din punct de vedere economic şi politic (fort desolee se referă la perspectiva unei ţări distruse şi sărăcite). Atunci focurile unui nou război mondial (sau nu) nu o să mai fie oprite şi iadul se va dezlănţui pe Pământ”, scrie Vlaicu Ionescu in lucrarea sa „Mesajul lui Nostradamus despre era proletara”.

http://www.ziuanews.ro/

Acest articol a fost publicat în PREVESTIRI. Salvează legătura permanentă.

9 răspunsuri la Nostradamus prezice ca Rusia va distruge Romania in Al Treilea Razboi Mondial

  1. Lupule… ai citeva greeli crase ! In primul rind , prin insăși crearea acestui articol , se dovedeste o manipulare aberantă . Nu avem neviue de astfel de articole , nici acum nici mai tirziu . Avem nevoie de articole care sa trezeasca românii , avem nevoie de articole , intr-o stare de rezonantă f. inaltă . Îti voi da beneficiul indoieli pentru prima si ultima dată , pentru ca suntem prieteni mai vechi . Apoi … nu 50 de ani suntem sub lupa rusa ci cel putin de 200 de ani inca de pe vremea lui Cantemir .

    • Lupul Dacic's avatar Lupul Dacic spune:

      NU eu am greseli, NU eu am creeat articolul. Vezi linkul de la sfirsit.
      Nu e nici o manipulare…chiar nu poti citi un articol. mai putin serios? Nu o poti lua ca pe o gluma? Asa esti si in viata? Incruntat, serios si dai in tot ce misca, daca ti se pare ca iese din tiparele impuse de tine?
      Sunt articole pentru trezire. Nu e „vinovat” un art. de genul celui de mai sus, ca romanul nu se trezeste, ci faptul ca NU vrea sa se trezeasca. Poate sa citeasca si ca de miine o sa fie obligat sa vprbeasca maghiara. Daca el o duce bine…fii sigur ca o sa o vorbeasca. De fapt se vede prin ardeal.

      Lasa partea cu Rusia….stii bine ca singuri nu ne lasa nimeni sa fim. Nu-ti ajunge ce fac vestici cu noi de 25 ani? Prefer „lupa” rusa, decit disparita mea ca popor, alaturi de vestici. Din 2 rele, o aleg pe cea mai putin rea.

      • Eu prefer să fiucredincios poporului meu român…fiecare cu convingerile sale ,iar seriozitatea mea reiese din faptul că , si vesticii și esticii sunt pentru noi plaga canceroasă , care ne roade de atîtea secole . ORI TOTUL ORI NIMIC !!! De aceea rămîn fidel crezului meu

      • Lupul Dacic's avatar Lupul Dacic spune:

        Crezi ca esti doar tu cel care alege pentru toti? Cum poti sa spui ca daca nu ai totul, preferi sa nu mai existi ca natie? Totul in lumea asta nu are nici o natie. Toti depindem unul de altul intr-un mai mic sau mai mare procentaj. Si China cit e ea de mare si puternica, tot depinde de altii, economic si in multe altele. Traim intr-o lume interconectata si ca sa spui ca te poti descurca singur si sa-i dai dracu pe toti, inseamna sinucidere sau revenirea la viata care era in urma cu 150 ani. Crezi ca romanii vor accepta asta?

    • dflorin78's avatar dflorin78 spune:

      profeţii sunt multe şi cel mai important este că ele se bat cap în cap… nu există profeţie sigură ci ceva ambiguu care după ce se întâmplă ceva pe undeva îşi aduce cineva aminte că uite s-a îndeplinit şi nu ştiu care profeţie…

      • Mircea Badea's avatar Mircea Badea spune:

        Tu te bati cap in…pereti !IProfetia nu-i certitudine.Hai sa te-ajut: Profetie fac daca afirm ca vei disparea de pe-aici curand.Certitudine e ambiguitatea encefalului tau neted…

    • Mircea Badea's avatar Mircea Badea spune:

      deceneuinteleptul ???? wow, muica !
      deceneuagramatul, suna mai adevarat.Admirabil ca multi sunt bine intentionati si vor sa trezeasca (??) romanii.Insa cand sunt deficienti la limba romana, ar face bine sa se abtina, ori macar sa foloseasca un corector ortografic…

      • Lasă că nu-i rău … nu fă pe marele doct că nu merge , uită-te la comentariul tău mai bine și vezi, cum ai scris …lasă gargara ieftină că au fost și alții înaintea ta ,mai bine sau maiprost pregătiți omule și au pierdut din start . Cunosc limba țării mele mai bine decit tine probabil , dar cum nu doresc să intru . în dizertații fără rost , nu voi coborî la nivelul dta. Apropo , nu cumva ești rudă cu pupincuristul de la antena 3 ? Dacă da , sau dacă ești –el – în persoană atunci nici măcar nu doresc ca scrisul meu să fie alături de cel al tău … atît de mult mi-se face scîrbă . Piei dihanie !!!

  2. dan's avatar dan spune:

    Citeva articole mai sus in grupul Prevestiri , este un articol care spune um a prevestit Nostradamus ca Putin va opri al 3 lea razboi mondial.

    Iar articolul asta spune : Nostradamus prezice ca Rusia va distruge Romania in Al Treilea Razboi Mondial

    O frate…mare e gradina domnului , plina de prosti , si multi au uitat sa sara gardul. …

Lasă un răspuns