MASONUL KLAUS IOHANNIS A ANUNȚAT CĂ ÎN CAZ DE RĂZBOI TINERII DIN ROMÂNIA SUNT OBLIGAȚI SĂ PARTICIPE LA RĂZBOI.

TINERI! MASONUL KLAUS IOHANNIS, PREȘEDINTELE ACTUAL AL ROMÂNIEI, ÎN CARE AȚI CREZUT ORBEȘTE, VĂ TRIMITE LA RĂZBOI! CHIAR DACĂ SUNTEȚI PLECAȚI DIN ȚARĂ, VĂ VA CĂUTA ȘI VĂ VA PUNE CU FORȚA LA AVION! TOATE ACESTEA, CA SĂ APĂRAȚI INTERESELE SPURCATEI UNIUNI EUROPENE CONDUSĂ DIN UMBRĂ DE EVREII KAZARI, BANCHERI, CE DEȚIN REZERVA FEDERALĂ A STATELOR UITE ALE AMERICII! NOI V-AM AVERTIZAT DE ACEST INDIVID DE NEAM NAZIST!

Vă mai amintiți ce spuneam despre acest individ înainte să se termine campania electorală? În timp ce, toată lumea spunea că, el, va aduce schimbarea, că va da, românilor, țara înapoi. Parcă aud, și acum, în memorie cum striga, o duduie, pe la realitatea TV, în timpul unei emisiuni televizate: „Să vină schimbarea că ne-am săturat, hai cu schimbarea, că suntem săraci și oropsiți aici în diaspora!” Altă dată, am întrebat-o pe o fostă colegă, de facultate ce părere are de noul președinte al României, Klaus Iohannis, iar ea, mi-a spus că e sigură de faptul că el va schimba tot, va face mult bine țării, și am întrebat-o: „Ce te face să crezi asta? Faptul că e de origine germană?” La care ea îmi răspunde pe un ton impunător: „Da”. Așa am concluzionat, că cei care l-au ales pe acest individ, cei care și-au pus și își pun încă încrederea în acest individ, au niște convingeri extremiste, naziste, rasiste. Dovada pură că, mentalitatea românului, nu a evoluat cu nimic față de cea din 1925-1945. Dacă nu suntem dispuși să învățăm din trecut și să ne dăm seama că, politica de tip nazist, amestecată cu rasism, nu a dat și nici nu va da roade bune niciodată înseamnă că, românii, sunt un popor super-înapoiat, sadic, și de țărănoi. Germanii, fac parte din G20, de aceea, o duc mai bine decât celelalte popoare din UE, nu pentru că ar fi inteligenți. Sau, cât aur au cărat din România, în al doi-lea război mondial, naziștii, atunci când românia era sub dominație germanică? Zeci de vagoane plecau spre Germania, încărcate cu aur românesc. Dar românii, sunt un popor de umili, lingăi umili, care tot timpu au pupat în fund alte popoare, pentru că mereu li s-a părut că, vecinii lor sunt mai deștepți decât ei, pentru că au capra cea mai grasă. Acuma, începe să se vadă adevărata față a lui Iohannis, săptămâna aceasta, a apărut o lege în monitorul oficial, prin care sunt obligați toți tinerii să se prezinte la război, în cazul declanșării unui război. Ba mai mult, Iohannis, vrea ca să trimită tineri din România în Ucraina, pentru ca să lupte pentru interesele americanilor, de acaparare a puterii asupra statului Ucrainean, care este aliat cu Rusia. Pe această cale, doresc să-i adresez, în încheiere, un mesaj, d-lui Iohannis: Să îți fie rușine, jegule! Eu unu prefer să dezertez decât să lupt în războaie și la fel așa ar trebui să gândească și ceilalți tineri, ca mine! România nu mai este țară independentă, este țară aliată cu SUA, deci nu există nici un interes al româniei față de războiul din Ucraina. De pe urma războaielor, oamenii de rând, n-au câștigat niciodată nimic! Au murit, și atât! În timp ce Rockefeller, Rotschild, Windsor și alți bancheri, își făceau planuri și manipulau totul, din umbră!

http://miscareakilluminati.blogspot.ro/…/masonul-klaus-ioha…

https://www.facebook.com/pages/Noua-Ordine-Mondial%C4%83/143141262536653?fref=ts

Acest articol a fost publicat în ARMATA, ROMANIA (distrusa). Salvează legătura permanentă.

9 răspunsuri la MASONUL KLAUS IOHANNIS A ANUNȚAT CĂ ÎN CAZ DE RĂZBOI TINERII DIN ROMÂNIA SUNT OBLIGAȚI SĂ PARTICIPE LA RĂZBOI.

  1. alex's avatar alex spune:

    Nu crezi ca e ceva normal sa iti aperi tara?Nu crezi ca e o dovada de lasitate sa fugi de responsabilitatea de a-ti apara tara,familia?!

  2. Natalia's avatar Natalia spune:

    Alex , ai citi si tot nu ai inteles nimic .Pacat . Sper ca dl PUTIN sa trezeasca lumea la realitate atunci .

  3. Fagaras Ioan's avatar Fagaras Ioan spune:

    Sa mearga el cu masoni lui si ssa nu traga tara in razboi care nu e al nostru!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  4. sinel tudosie's avatar sinel tudosie spune:

    Ucraina este un stat artificial creat dupa 1990; conflictul este creat de disputa SUA-RUSIA, de reimpartire a zonelor de influenta, aici nu este vorba de a-ti apara tara ci de a fi carne de tun pentru interesele americanilor; felicitari pentru articol !

  5. strategu's avatar strategu spune:

    as merge la razboi dar in acelasi pluton cu ponta ,fiul lui hrebenciuc,dan diaconescu si apoi vedem cine se mai intoarce viu

  6. Marius's avatar Marius spune:

    Da sunt de acord cu apararea tarii dar clasa politica primii cu tabel nominal ca la scoala .

  7. Sergiu's avatar Sergiu spune:

    Dar dacă ar fi fost oricare altul nu ar fi făcut la fel? Nu din cauza faptului că părinții dumnealui sunt nemți mergem la război ci fiindcă așa ne cer tratatele pe care le-am semnat. În rest toate bănuielile astea nu ar trebui afirmate cu tărie până nu sunt susținute de dovezi. Multe adevăruri dar și fapte care nu pot fi confirmate.

  8. Nevar Maind's avatar Nevar Maind spune:

    Daca vreo tara ne-ar ataca ar fi normal sa ne aparam.
    Dar ce cauta trupele romanesti in Afghanistan ???
    Ne-au atacat afganii si habar nu avem?

Lasă un răspuns