Excepțional comentariul făcut de Анжела Гуцул, una din multele cititoare ale noastre extrem de inteligente și care au înțeles perfect mecanismul de înrobire al planetei prin bani cu camătă!!

De asta rețelele sociale fac posibilă o revoluție informațională fără precedent!
100 euro tipăriți de ECB (European central BANK – BANCĂ PRIVATĂ membră BIS) este dat cu dobândă ZERO (dar de obicei sunt câteva procente) băncilor comerciale care la rândul lor dau guvernele acea sută de euro cu 2-3-5%. Așadar pentru a avea o hârtie de 100 de euro, orice guvern din UE care folosește euro trebuie să plătească 102-103-105 euro. Dacă s-a tipărit doar o anumită cantitate de euro și prin confiscarea tuturor banilor existenți nu se poate plăti INTEGRAL DATORIA plus camăta.
La fel în ROMÂNIA: BNR, bancă privată membră BIS din 1930, tipărește o hârtie de 100 de RON pe care o dă cu 1.75% camătă băncilor comerciale gen RAIFFEISEN și la rândul lor acestea împrumută GUVERNUL ROMÂNIEI prin Ministerul de Finanțe (fără a cere acordul poporului român așadar ILEGAL și ILEGITIM) cu 2-3-4.61% (ultima dată). Așadar Guvernul ROMÂNIEI pentru a avea 100 de RON trebuie să plătească 102-103-104.61RONI.
De unde? De la români prin taxe și impozite!
Dar aceștia de unde iau leii să plătească taxele și impozitele? De pe piață de unde au fost emiși de BNR!
Numai că leii de pe piață NU SUNT SUFICIENȚI NICIODATĂ să achite integral creditul.
Și pentru cei 4.61 RON de plătit, GUVERNUL ROMÂNIEI (indiferent de ce maimuțoi e pus acolo prim-ministru) se împrumută din nou CU CAMĂTĂ!
Astfel de 27 de ani dragi români sunteți într-o continuă spirală a unei datorii fără sfârșit! De aceea nu aveți și nu veți avea niciodată bani să trăiți decent!
Prin schimbarea guvernelor și a majorității parlamentului SISTEMUL ACESTA DE ÎNROBIRE NU POATE FI ÎNLOCUIT!
Singura șansă de PROSPERITATE ȘI LIBERTATE este LUPTA DE ELIBERARE NAȚIONALĂ!
RESUVERANIZAREA ROMÂNIEI înseamnă redobândirea PRIN ORICE MIJLOACE a SUVERANITĂȚII NAȚIONALE adică a dreptului de AUTODETERMINARE al poporului român!
Redobândirea SUVERANITĂȚII NAȚIONALE a românilor se realizează prin trei pași simpli, simultani și obligatorii:
1) NAȚIONALIZAREA EMITERII ȘI DISTRIBUȚIEI DE BANI ȘI CREDIT!
Profitul obținut din SENIORAJ este de aproximativ 50 de miliarde de euro anual (1500 de tone de aur) suficienți pentru RECONSTRUCȚIA și DEZVOLTAREA ECONOMICĂ a ROMÂNIEI.
2) NAȚIONALIZAREA ACTIVELOR/RESURSELOR existente pe teritoriul administrativ al României.
Dacă credeți că sunteți proprietari pe locuința în care vă pretindeți că aveți o viață frumoasă încercați să nu plătiți impozitele vreun an doi! În condițiile în care înțelegeți că NU SUNTEȚI PROPRIETARI ci CHIRIAȘI NAȚIONALIZAREA înseamnă că REDEVENIȚI PROPRIETARI prin simpla calitate de CETĂȚEAN ROMÂN!
3) Degeaba am urmat primii doi pași dacă ADMINISTRAREA ȚĂRII se face tot cu metodele FEUDAL-IMPERIALISTE.
Indiferent cât de multe resurse are un popor prin CAPITALISM acestea sunt furate de la proprietarul de drept de către un grup de crimă organizată intitulat CAPITALIȘTI/ÎNTREPRINZĂTORI/etc.
Poporul își exercită DIRECT voința în gestionarea treburilor țării prin INTERMEDIUL REPUBLICII.
Iar SOCIALISMUL este cel mai avansat model de organizare socială întrucât NAȚIUNEA DEVINE FAMILIE și toți contribuie cum pot la BINELE COMUN și la INTERESUL NAȚIONAL.
Așadar al treilea pas care se execută SIMULTAN cu primii doi este REINSTAURAREA REPUBLICII SOCIALISTE.
O țară ca România poate oferi un standard de viață superior celui din ELVEȚIA datorită faptului că deține RESURSE IMENSE iar MUNCA OAMENILOR generează PROSPERITATE.
Dar pentru acesta trebuie mai întâi să se elibereze de TOTALITARISMUL CĂMĂTARILOR INTERNAȚIONALI!

 https://www.facebook.com/LuciLucescu?fref=ts
Acest articol a fost publicat în BANCI-FMI, TREZIREA ROMANI. Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns