
“Să nu mai fim paraziţii unor glorii desuete. Să nu mai vorbim de idealuri, ci să edificăm istoria propriei noastre identităţi. (…) Rusia a dat dintotdeauna impresia de amestec de gubernie, cu beţivi, mujici şi forţa ţarilor luminaţi şi agresivi. Expresie iluzorie a lui Dostoievski şi a lui Tolstoi. Ruşii nu trebuie uitaţi, mai ales că ne sunt vecini. Fatalmente, le simţi răsuflarea cu miros de votcă şi mahorcă, praf de puşcă şi sudoare de kazacioc. De multă vreme au devenit o obsesie pentru mulţi. Inclusiv pentru americani (…)
Şi încă ceva important: să rezolvăm cazul evreilor din cel de al doilea război mondial. E timpul să spunem răspicat că nu am fost barbari. Că i-am ajutat pe evrei să nu fie decimaţi. Trebuie să scriem cărţi, să luăm legătura cu cei care ne defăimează în legătură cu acest subiect. Evreii ne sunt datori. Dar nu le cerem nimic. Să recunoască doar adevărul. Dacă se va înţelege exact poziţia României în anii patruzeci, vom sta cu fruntea sus. Dacă nu, vom fi culpabilizaţi mereu, cu efecte îngrozitoare.”
(Ion Deaconescu, Interviu cu Emil Cioran, Paris 1988) Sursă: CADRAN POLITIC, nr. 65-66 din aprilie-martie 2009

RUSII AU FOST NESIMTITI, CRIMINALI SI HOTI CU NOI. aPOI AU FOST SI VIOLATORI. ASTIA MAI SE CRED ORTODOCSI. E URAT CE AU FACUT.
Rusii globalisti de acum nu mai sunt rusii de atunci. Rusii de atunci si cu socieatatea unica in lume pe care au adus-o cu ei in pashpa, ne-au scos rudele din oceane de balegar si ignoranta in care cu iubire de monarhie ar fi inotat toata viata lor SCURTA, bolnavicioasa, TB-CISTA si mizerabila in bordee sub pamint( mai citeste, daca ai memoria scurta). Asa ca, cum zici tu de cit de HOTI ERAU, l-au facut pe taticul tau probabil inginer, director, arhitect, medic, avocat, judecator, trimitindu-l la scoala, meserii la care nu visa el de pe cimp la coada vacii monarhiste.
IAR EVREII SE STIU EI CA SUNT DUSMANII TUTUROR POPOARELOR.