In 2012, un colectiv de cercetatori al vestitutului Massachusetts Institute of Technology( MIT), supunand unui sir de teste complexe 48 de bebelusi albi, a facut o descoperire uluitoare: inca de la varsta de 9 luni, bebelusii albi sunt rasisti! Bebelusii albi, testati, i-au discriminat pe indivizii de alta rasa decat a lor, nereusind sa le identifice fetele si expresiile emotionale. S-a constatat, deasemenea, ca bebelusii aveau probleme greu de depasit in infiriparea unor legaturi comunicativ – emotionale cu persoane de alta culoare. Unul dintre oamenii de stiinta implicati in cercetarile MIT a declarat ca în urmatoarea perioada cercetarile se vor axa pe intelegerea naturii acestor prejudecati în vederea reducerii sau, de ce nu, a eliminarii lor totale. Nu s-au efectuat teste pe bebelusi negri, pentru că acest lucru ar fi fost considerat, pe buna dreptate, un experiment rasist.
În octombrie 2015, jurnalul britanic “The Telegraph” a anuntat publicarea altui studiu, de data aceasta apartinand cercetatorilor Universitatii York și ai vestitei universitați americane din California – UCLA. Studiul a fost publicat in revista “Social Cognitive and Affective Neuroscience”. Concluzia la care a ajuns studiul nu a lasat loc de interpretari: electro – stimularea creierului permite reducerea credintei în Dumnezeu și a “prejudecatilor” impotriva imigrantilor. Unul dintre cercetatori a a explicat: “Dirijand forta magnetica catre partea posterioara a cortexului frontal suntem in masura sa reducem credinta in Dumnezeu si sa diminuam intoleranta fată de imigranti.” Dupa ce li s-au administrat “electro-stimuli”, 32, 8% dintre persoanele testate au manifestat mai putina credinta în Dumnezeu, sfinți și Cer, iar 28,5% au aratat mai multa toleranta fata de imigranti.
In conditile astea, Germania, tara ca l-a dat umanitatii pe Josef Mengele, nu putea ramane deoparte sau in urma. Prin urmare, un colectiv de cercetatori ai Universitati din Bonn, coordonat de psihiatrul Rene Hulerman, a facut experimente cu oxitocina asupra a doua grupuri de “subiecti”. Studiul publicat de colectivul de cercetatori germani in revista Proceedings of the National Academy of Sciences a ajuns la concluzia ca injectarea, sau, daca suna mai bine, administrarea oxitocinei, combate nationalismul si stimuleaza empatia si generozitatea fata de straini, fata de imigranti. Profesorul Rene Hulerman a declarat ca, in viziunea sa, sentimentele nationaliste si xenofobe trebuiesc combatute prin tratamente cu oxitocina!
Josef Mengele, “Ingerul Mortii”, avea doua doctorate: unul în antropologie – obtinut la Munchen, la 24 de ani – si altul în medicina – dobandit la universitatea din Frankfurt. Mengele a devenit, la doar 26 de ani, cercetator stiintific la Institutul celui de-al Treilea Reich pentru Ereditate, Biologie si Puritate Rasiala. Intre el si oamenii de stiinta de azi – fie ei de la MIT, UCLA, York sau Universitatea din Bonn – diferentele sunt uriase. Daca el facea cercetari “hard” pe gemenii evrei, cercetatorii de azi fac experiențe “soft” pe bebelușii albi; daca Mengele proceda de multe ori empiric, respectabilii cercetatorii americani, englezi sau germani procedeaza stiintific; daca Mengele incerca sa obțina un “om nou”, pur din punct de vedere rasial – ceea ce era un lucru rau -, oamenii de stiinta de azi încearca sa obtina un “om alb nou”, fără instincte rasiste – ceea ce, trebuie sa recunoastem, este un lucru foarte bun; dacă Mengele ii considera anormali pe evrei, cercetatorii de la MIT, York, UCLA sau Bonn ii considera anormali numai pe albi, indiferent ca-s americani sau europeni; daca doctorul Mengele era nazist, cercetatorii de azi sunt progresisti. Daca Mengele a fost condamnat de toti, oamenii de stiinta de azi nu vor mai fi condamnati de nimeni. Ceea ce iar e foarte bine!
Si, in final, dar foarte important, daca unul a fost un produs al ideologiei naziste, savanti de azi isi desfasoara cercetările sub umbrela protectoare a ideologiei globalist umaniste. Asadar, oxitocina ca solutie finala? Da, ca sa combata nazismul !
