Film pe YouTube: “Cum invata profesorii sa vorbeasca despre sexualitate”. Despre profesorii romani e vorba. Filmul prezinta proiectul “Pentru fete si baieti”, initiat de fundatia “Tineri pentru Tineri”, proiect in care 150 de diriginti de la scoli din judetul Ilfov, clasele a 7-a si a 8 – a, “sunt instruiti sa coordoneze activitati cu elevii despre emotii, social media, bullying si sanatatea reproducerii”. Adica, pe scurt, cum sa faca educatie sexuala la ora de dirigentie. Profesorii vorbesc despre homosexualitate, utilizarea prezervativului, despre rolul materialelor pornografice in cresterea nivelului de informare, samd. Adica, despre emotii, social media, bullying, astea. Cum zice si proiectul, nu? Vorbesc intre ei. Dupa aia vorbesc cu elevii….la scoala din Ciorogarla, la aia din Popesti Leordeni, la aia din… in tot judetul. Vorbesc cu elevii, sau ii pun pe elevi sa vorbeasca intre ei, despre prima ejaculare, excitarea organului masculin, organe genitale, hormoni, samd. Nu e doar educativ, e semn de civilizatie. Cu greu, dar ne civilizam si noi. Sexual. Profesorii sunt de acord, copiii sunt de acord, problema e cu parintii! Astia dau cu pumnul in masa si cer socoteala: “ce ai, ba, cu copilul meu?”. Asa zice Claudia Balan, formator in cadrul proiectului “Pentru fete si baieti”. Care, zice tot Claudia, vor invata la ora de educatia sexuala (la dirigentie, pe stil vechi), ca “trebuie sa te protejezi, ca nu trebuie s-o faci oricum, oriunde, oricand, cu oricine si cu oricati.” Si Claudia stie ce spune, doar ea ii formeaza pe profesorii care ii formeaza pe copii.
Departe de Ciorogarla, la Orleans, procurorul Republicii confirma deschiderea anchetei pentru fapte de viol si agresiune sexuala. La Casa Copilului din Orleans! Julien, tatal, a reclamat ca, pe 19 februarie, fiul lui a fost silit, de alti 4 baieti, sa practice sex oral. Baietii aveau intre 9 si 14 ani. Fiul lui avea 12 ani. Mai intai au incercat sa-l sodomizeze! Parintele, Julien, e revoltat. Spunea Claudia: problema e cu parintii!
La colegiul Camille Du Gast, din Achères, o eleva de 13 ani a fost violata in doua randuri de 6 (sase) colegi de ai ei, cu varste intre 12 si 14 ani. Baietii i-au spus judecatorului de instructie ca tipa, violata, era o fata “usor disponibila”! Adica, au dat ei de inteles, o punea cu oricine, oriunde si oricati! La 13 ani! Practica la ora de educatie sexuala a avut loc pe 25 ianuarie. In holul unui imobil. Problema e cu parintii!
In ceea ce-l priveste pe directorul unei scoli din Vaud (Elvetia), acesta a ramas cu gura cascata atunci cand a intrat in posesia unui film cu imagini deosebit de dure, pe care elevii lui de 10 si 11 ani si-l trimiteau pe telefoanele mobile. Nu, nu era ““Cum invata profesorii sa vorbeasca despre sexualitate”. Era altceva. Filmul asta ii prezenta pe unii dintre elevii de 10-11 ani, de la scoala din Vaud, facand sex anal in grup! Un psiholog specializat in maltratarea sexuala la copii a declarat ca pentru adulti asta poate parea socant, dar pentru copii nu! “Ei doar experimenteaza” – a spus el. Dupa cum sunt educati.
Marele avantaj al orelor de educatie sexuala, obligatorii atat in Franta cat si in Elvetia – unde intre 6 si 12 ani copiii invata despre masturbare, orgasm, penetrare, sex normal, sex anal, cat si despre tot ce trebuie sa stie atunci cand vine vorba despre diferențele de gen”, „identitatea de gen” și orientarea sexuala – este ca cine vrea poate participa la un gang bang inca de la o varsta la care, nu cu multi ani in urma, altii isi pierdeau timpul aiurea sarind coarda, jucand hotii si vardistii sau murdarindu-se de creta, la sotron !
Nu peste mult timp, doar cativa ani de asteptare, cand la Ciorogarla sau Popesti vor exista eleve de 12 sau 13 ani, “usor disponibile”, sau la vreo scoala din sectorul 6 ori 1, sau 4, directorul va viziona un gang bang anal, cu „staruri” de 10- 11 ani, vom stii ca a aparut, in sfarsit, si la noi, prima generatie care a invatat, de la scoala, unde sa si-o bage. Si la fete si la baieti.
Cat de mult le-a lipsit copiilor ora de educatia sexuala! Pentru ca, fara educatie sexuala e clar acum: oricum, oriunde, oricand, cu oricati!

Mai fratilor ..ati inebunit !lasati fratilor copii in pace sa-si vada de copilarie…nu-i mai invatati la aceasta varsta toate prostiile…vor invata ei si asta dar…nu acum…la aceasta varsta.Ce lume construiti ticalosilor ! Potoliti-va odata !