ÎN PLINĂ PANDEMIE DE CORONAVIRUS Guvernul progresist lasă pe drumuri 2000 de oameni de la ANAF. Unde o să se mai angajeze cei 2000 de oameni în Vremea Holerei?
ANAF-ul e folositor doar cind guverneaza PSD🤣…acum e „ordine”
Un număr de 2.000 de posturi urmează să fie reduse din ANAF, după ce Guvernul a adoptat, marți, un proiect de hotărâre în acest sens. Anunțul a fost făcut de Ionel Dancă, șeful Cancelariei premierului.
Guvernul a adoptat, marți seara, un proiect de hotărâre pentru reorganizarea ANAF. Astfel, au fost reduse 2.000 de posturi.
„O altă hotărâre de guvern aprobată în ședința din această seară a vizat reorganizarea ANAF, pentru reducerea a 2.000 de posturi din structura ANAF”, a spus Dancă.

